Republikové finále - Sazka olympijský víceboj

14.9.2023 |  Bc. Antonín Švarc 2. stupeňsport

V Brně se konalo od 6. do 8. září 2023 republikové finále Odznaku všestrannosti. Letos naposled pod značkou Sazka olympijský víceboj. Přes síto okresních a krajských finále se letos do republikového finále z naší školy probojovaly Alžběta Holá, Linda Kůrková a Beáta Brandová. Ve dvou dnech soutěžily v deseti disciplínách s nejlepšími dívkami svých ročníků z více jak 50 základních škol z celé ČR.

Bětka Holá skončila v celkovém pořadí svého ročníku na 17. místě, když se jí povedly hlavně kliky (111 kliků), hod kriketovým míčkem (38 m) a plavání (145 m). Linda Kůrková se umístila na 14. místě, když byla nejlepší ve svém ročníku v hodu medicinbalem (15,40 m), povedl se i trojskok snožmo (7,11 m) a běh na 60 m (8,72 s). Bea Brandová ukončila desetiboj na 22. místě, když byla výborná v běhu na 1 000 m (3:36 min), ve shybech na šikmé lavici (65 shybů) a v leh-sedech (88 leh-sedů).

Linda s Beátou svými výkony vybojovaly nejvyšší diamantový odznak všestrannosti, Bětka dosáhla na zlatý odznak.

Chci děvčata moc pochválit nejen za jejich výkony v deseti disciplínách, ale také za jejich téměř profesionální sportovní chování během celé soutěže. Děkuji  řediteli za možnost zúčastnit se RF SOV a rozloučit se takto se školou.

V pátek nás přijel podpořit Tonda Švarc - vynikající atlet, kterému děkuji a předávám mu tímto štafetu nad Olympijským vícebojem na ZŠ Dukelská.

Přeji všem mnoho dalších úspěchů nejen  ve sportu.