ZŠ Dukelská chrání přírodu

20.6.2023 |  Mgr. Ilona Prušáková 1. stupeň2. stupeň

Již několikátý rok se naše škola zapojuje do programu Recyklohraní, který se snaží vést k ekologickému smýšlení a uvědomění si, že si svou přírodu musíme chránit. Tento rok se škola dostala na krásné 7. místo v celém Jihočeském kraji. 

ZŠ Dukelská chrání přírodu

Body do soutěže přinášejí hlavně děti svým sběrem baterií a nefunkčního elektrozařízení, dále také škola svým již vyřazeným elektromateriálem a plněním úkolů během celého roku ve třídách. Tento rok jsme se na 1. i 2. stupni zabývali mokřady, slohovými pracemi, ale také jsme hledali „elektrožrouta.″ Aktivita dětí je úžasná a podle počtu bodů se škola umístila na krásném 7.místě v celém Jihočeském kraji.  Do programu se zapojilo celkem 1 700 škol z celé republiky.

Mezi 10 nejaktivnějších sběračů baterií patří E. Vonešová, 1.B se 132 kg, T. Kouba, 2.A se 69 kg, V. Nedopil, 4.C se 60,4 kg, L. Švarcová, 1.C se 39,6 kg, Š. Valenta, 4.D se 38,1 kg, M. Mlejnek, 1.A s 26 kg, F. Pokora, 1.B s 21,7 kg, B. Kupec, 1.D se 14,2 kg, M. Kaksa, 1.C se 14,1 kg a S. Ladislavová, 5.A se 13,1 kg. Do sběru se zapojilo 86 žáků naší školy a několik tříd plnilo úkoly během školního roku.

Jako odměnu zaplatí Recyklohraní výlet pro děti, který bude zaměřen na ekologickou výchovu. Výlet proběhne v 1.pololetí příštího školního roku po domluvě s třídními učiteli.

Dále jsme jako škola dostala poukaz do Kauflandu na 1 000 Kč. Ti nejpilnější sběrači budou tudíž odměněni z této částky, která bude doplněna i odměnou od školy.

Moc děkujeme, že společně chráníme přírodu pro všechny.

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies