Z češtiny máme zlato

2.2.2024 |  Mgr. Martina Jílková 2. stupeňčeský jazyk

Ve čtvrtek 1. 2. 2024 proběhlo v DDM Strakonice okresní kolo olympiády z českého jazyka. Celkem se tohoto klání zúčastnilo 29 soutěžících a i Dukelská měla svá dvě želízka v ohni. Barvy naší školy se vydala hájit dvě děvčata - A. Rozhonová z 9. M a B. Kovářová z 8. M. 

Z češtiny  máme zlato

Olympiáda se skládala ze dvou částí - v první měli soutěžící ukázat své znalosti českého jazyka, v té druhé psali sloh na zadané téma. Obě dívky se opravdu snažily a výsledek se dostavil. Barbora Kovářová z 8. M skončila těsně pod stupni vítězů na krásném děleném 4. - 6. místě a Anastázie Rozhonová svými znalostmi a skvělým slohem vybojovala 1. místo a postup do krajského kola, které proběhne 21. 3. 2024 v Českých Budějovicích. Oběma děvčatům gratulujeme a Stázce budeme držet palce v kraji.

M. Jílková a vyučující českého jazyka

 

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies