Vybojovali jsme zlato!

23.4.2023 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsport

Volejbalistky z naší školy uspěly na ZŠ Povážské, se kterou jsme ve středu 19. 4. organizovali okresní kolo ve volejbale. Šest škol změřilo své síly a předvedlo opravdu překrásnou hru, za kterou by se nemusely stydět ani na kraji. Ten se v naší kategorii, podobně jako u chlapců, nekoná.

Vybojovali jsme zlato!

Zápasy se hrály ve dvou kategoriích a vždy na dva sety do 20. Pokud nastala remíza, hrál se třetí set do 10.

Ze základní skupiny I postupovaly dvě školy, a to ZŠ Poděbradova a ZŠ Povážská A, ze skupiny II se do další fáze soutěže probojovaly ZŠ Dukelská a ZŠ Radomyšl. O páté a šesté místo proběhl boj mezi ZŠ FLČ a ZŠ Volyně. Úspěšnější byla ZŠ FLČ, která si odnesla 5. místo.

O trochu horší výsledky měla ZŠ Povážská A a ZŠ Radomyšl, jež se společně musely následně utkat o bronzovou pozici. Byly to nervy! Na třetí místo poskočila ZŠ Radomyšl a pomyslnou bramborovou medaili získala domácí ZŠ Povážská.

Finále se hrálo na tři sety. V prvním byla úspěšnější ZŠ Poděbradova, která nám svým podáním nedala skoro šanci. Ve druhém jsme kvalitní hrou na tři, parádní smečí i podáním zdolaly i hráčky, jež hrají také v ženském okrese. Třetí set byl nejnapínavější! A nakonec to skončilo v náš prospěch, 10:8. Druhé tak stanuly hráčky ze ZŠ Povážská.

Gratuluji ke zlatu našim hráčkám - K. Jedličkové (7.B), A. Havlanové (7.M), A. Krásové (8.B), A. Holé, V. Volfové (obě z 8.M), A. Volákové (9.A), S. Pavlovičové, K. Šedivé (obě z 9.C) a kapitánce M. Kouřimové (9.M) - které jasně ukázaly, že volejbal na naší škole opravdu umíme.

Díky patří i tentokrát volejbalovému spolku TJ ČZ Strakonice, Okresnímu volejbalovému svazu Strakonice, AUTOMA CZ, VZP a AŠSK, jež nám do soutěže poskytli ceny; za spoluorganizaci Lucii Samcové ze ZŠ Povážská a Simče Svobodové za pomoc s postem rozhodčí.

Fotogalerie

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies