Vítězové vyzvali učitele

26.6.2023 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsport

Konec června je tradičně ve znamení volejbalového turnaje devátých tříd. Týmy, které jsou složené z dívek i chlapců, se mezi sebou utkají o příčku nejvyšší. Vítěze pak čeká rozhodující match s učitelským týmem. A jak to proběhlo a dopadlo v pondělí 26. června?

Vítězové vyzvali učitele

Někteří už od brzkého rána stáli plni energie před hřišti naší školy a netrpělivě vyhlíželi začátek turnaje. Ten se odehrál krátce po osmé ranní, kdy úvodní slovo pronesl pan ředitel.

Pak už následoval souboj jednotlivých týmů (hrálo se 2x 7 minut na dva sety) s dohledem rozhodčího pana učitele Němece a hlavního časoměřiče pana učitele Pavloviče. A že určitě bylo na co se dívat! Žáci nám ukázali, že jsou schopni mnohdy nejen bojovat jako jeden chlapec a dívka, ale i výborně využít volejbalové i nohejbalové údery pro zisk každého bodu.

Nakonec štěstí nejméně přálo třídě 9.D, která obsadila pěkné páté místo. Tým byl složen z V. Kotrce, H. Bayerheimera, M. Fiche, K. Kotrcové, T. Lexové, A. Žákové, V. Babinského a T. Němejce.

O stupínek výš vystoupala dravěji třída 9. A - V. Sládek, M. Peleška, J. Šíma, T. Vopalecký, K. Romová, B. Strejcová, T. Malířská a M. Plášil - jež získala pomyslnou bramborovou medaili.

9.C s dvěma výhrami, jednou remízou a prohrou si vysoutěžila bronzovou příčku. Třídní tým reprezentovali S. Pavlovičová, A. Kozjurová, K. Šedivá, R. Kostlivý, A. Nedopil, P. Maršala, D. Trčka, J. Volf, M. Zána a Š. Harajdová.

Boj o první místo, již ve velmi tropických podmínkách, lépe zvládla a na uhrané body zvítězila třída 9.B (V. Galbavý, V. Fiřt, V. Pošvic, M. Duběda, J. Vanda, V. Kreizlová, V. Krejčíková, T. Kánová a M. Neubergerová), kterou ještě na závěr čekal souboj s učiteli.

Za druhé místo se ale vůbec nemusí stydět třída 9.M - Z. Bílková, M. Kouřimová, T. Klečková, V. Mikeš, A. Bílek, T. Bízek, F. Korec, O. Trojan - která předvedla podobně vyrovnané výkony.

Vyvrcholením turnaje se stal zápas 9.B proti učitelskému týmu. Ten musel, stejně jako týmy žákovské, splňovat minimální počet žen na hřišti. Společnými silami však ani tentokrát nedali žákům velkou šanci, ač v jednom ze setů před koncem prohrávali a měli to jen tak tak. Za učitele nastoupil R. Prušák, T. Novotný, P. Martínek, J. Němec, D. Pavlovič, P. Němejcová, K. Brabcová a M. Škotková.

Děkuji za pomoc učitelům tělocviku, celému učitelskému týmu, M. Jiříkové a Z. Kratochvílové (obě z 9.M) za hudební doprovod, zapisování skóre i za finálové pískání, ale hlavně vám žákům, protože bez vás by nebylo možné pokračovat v tradici volejbalu i turnaje. Ať vám volejbal i nadále zlepšuje vaše dny i mimo naši základní školu.

Josef Němec

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies