Vánoční turnaj ve volejbale ovládla Áčka

20.12.2022 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsport

Minimálně dvě desítky, taková je tradice vánočního turnaje ve volejbale na naší škole. Tentokrát se odehrál v úterý 20. prosince, kdy mezi sebou porovnaly síly v malé tělocvičně třídy osmého ročníku, a to pod dohledem hlavního rozhodčího – pana učitele Pavloviče – a ve velké tělocvičně třídy devátého ročníku, jež korigoval rozhodčí – pan učitel Němec. A jak to dopadlo?

Vánoční turnaj ve volejbale ovládla Áčka

Spodní část tabulky a pěkné páté místo obsadila s vervou 8. C (B. Pavlíčková, K. Rubáková, P. Samcová, N. Vaněčková, M. Brabec, A. Černošek, K. Hála a J. Kořán) a 9. D (K. Kotrcová, T. Lexová, N. Samcová, A. Žáková, V. Babinski, M. Fiche, V. Kotrc a T. Němejc).

O stupínek výš, bramborové umístění, si vybojovala třída 8. B (K. Klečková, V. Straková, F. Benda, F. Ladislav, A. Prihara, O. Profant, J. Šíma a M. Vaněček) a 9. C (Š. Harajdová, A. Kozjurová, S. Pavlovičová, K. Šedivá, R. Kostlivý, P. Maršala, A. Nedopil a M. Zána).

Bronzovou příčku získala se dvěma výhrami a jednou remízou třída 8. M (A. Holá, L. Vlčková, V. Volfová, J. Čáslavský, R. Kozák, L. Poisl a Š. Šejvar) a s jednou výhrou a dvěma remízami třída 9. M (T. Fenclová, E. Havlová, T. Klečková, M. Kouřimová, A. Bílek, F. Korec, K. M. Skalický a O. Trojan).

O vítězi osmých tříd nakonec rozhodl počet nahraných míčů, protože měli stejný počet bodů a zároveň dvě výhry a dvě remízy. Nakonec tedy stříbrnou pozici obsadila 8. D (N. Fundová, K. Grossová, I. Chorey, L. Kálalová, N. Soukupová, D. Hokr a R. Soukup) a výhru si odnesla třída 8. A.

Jedna výhra a tři remízy rozhodly u devítek o tom, že druhá skončila třída 9. B (T. Kánová, V. Kreizlová, M. Duběda, V. Fiřt, V. Galbavý, O. Kešner a J. Vanda), která s vítězným družstvem 9. A vybojovala remízu.

Vítězové obou ročníků proti sobě stanuly v jednom zápase a trochu úspěšnější byla o rok starší třída, a to 9. A (T. Malířská, A. Voláková, M. Peleška, M. Plášil, V. Sládek a J. Šíma). 8. A (N. Jandová, K. Pavlíčková, D. Častoral, D. Kub, R. Liskovský, M. Novák, P. Pletka a D. Steiner) se však nemusí za svůj výkon vůbec stydět.

Vyvrcholením vánočního turnaje byl zápas vítězů devátých tříd proti učitelskému týmu (L. Jeřábková, P. Němejcová, M. Škotková, P. Martínek, J. Němec a D. Pavlovič). Ten však ani tentokrát neměl problémy obstát, i když chvílemi bylo na druhé straně vidět, že volejbal dokáže spojit a vést k zisku bodů.

Doufáme, že na volejbal nezanevřete, turnaj se vám líbil a že se s některými uvidíme zase za rok.

Děkuji za pomoc všem tělocvikářům, především panu učiteli Pavlovičovi, kolegyním a kolegům za shovívavost, sportovcům za fair play hru, T. Vopaleckému jakožto skvělému hudmakerovi, N. Svobodové za pomoc s časomírou a F. Kůtovi vrchnímu fotografovi.

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies