Stříbrná radost dívek na atletických závodech staršího žactva

10.5.2024 |  Mgr. Petra Němejcová 2. stupeňsport

V pátek 10. 5. 2024 se v Blatné uskutečnil již tradiční Pohár rozhlasu žáků 8. a 9. tříd.

Stříbrná radost dívek na atletických závodech staršího žactva

Počasí atletice přálo, a tak se atleti a atletky z deseti škol utkali za krásného slunečného dne v těchto disciplínách: 60 m, 800 m / 1500 m, 4x60 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí 3 kg / 4 kg. Za školu mohli v každé disciplíně soutěžit tři žáci a vždy nejlepší dva bodovali pro své družstvo. Závodník mohl mít maximálně dvě disciplíny a štafetu.

Na medailových pozicích a s největším přínosem bodů svému týmu se umístily:

1. místo

Alžběta Holá (9.M) - 800 m, 2:43,30

Karolína Pavlíčková (9.A) - vrh koulí 3 kg, 9,09 m

2. místo

štafeta 4x60 m, 32,66 s ve složení Linda Šuláková (8.D), Linda Kůrková (8.A), Natálie Jandová (9.A) a Alžběta Holá (9.M)

3. místo

Linda Kůrková (8.A) - 60 m, 8,47 s

Linda Šuláková (8.D) - skok daleký, 4,11 m

Cenné body přidala ve vytrvalostním běhu Julie Bartáčková (8.C) a dívky tak v celkovém pořadí obsadily výkonem 5313 bodů vynikající 2. místo.

Chlapci v nabité konkurenci na stupně vítězů v jednotlivých disciplínách sice nevystoupali, ale několik umístění v první desítce jim v konečném součtu 4335 bodů vyneslo 6. místo. Za naše družstvo běhali, skákali nebo vrhali: Ondřej Profant, Jakub Šíma (oba 9.B), Jiří Čáslavský (9.M), Jakub Kořán (9.C), Robert Soukup (9.D), Matyáš Molek (8.M).

Všem moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy, sportovní nasazení a chuť závodit.

Petra Němejcová, Antonín Švarc

 

 

 

 

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies