Postup do národního kola soutěže „Mladý chemik“

30.1.2024 |  Mgr. Kateřina Brabcová 2. stupeňchemie

Tak jsme to opět dokázali! Tentokrát se o neskutečný úspěch postarala žákyně třídy 9. M Stázka Rozhonová. Je to již čtvrtý postup naší školy do celostátního klání soutěže.  Národní kolo proběhne v červnu 2024 na půdě Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice. Určitě uděláme vše pro to, aby naše tažení bylo úspěšné. Stázince velmi gratulujeme a budeme držet palce v Pardubicích. 

Postup do národního kola soutěže „Mladý chemik“

A jak se to vlastně Stázince povedlo? V úterý dne 23. 1. 2024 se zúčastnila třetího kola (regionálního finále) soutěže Hledá se nejlepší mladý chemik České republiky, kterou uspořádala SŠO v Českých Budějovicích. Čekala na ni náročná laboratorní práce zaměřená na téma voda. Úkolem bylo stanovit celkovou tvrdost vody v předloženém vzorku titrační metodou za použití byrety, tvrdost vody vypočítat, následoval výpočet přípravy odměrného činidla Chelatonu 3 a výpočet látkové koncentrace hydroxidu sodného.

Stázinka byla v laboratoři doslova jako ryba ve vodě a získala 65,5 bodů ze 70 možných. V celkovém součtu s bodovým ziskem teoretického druhého kola obdržela 152 bodů, za což jí patří celkově čtvrtá příčka a tedy zasloužený postup do finále!

Obrovská gratulace. Věříme, že se Stázince podaří navázat na fenomenální úspěch Filipa Poisla, který loni celou soutěž vyhrál a stal se nejlepším mladým chemikem České republiky.

Za učitele chemie Mgr. Kateřina Brabcová

 

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies