Pohár rozhlasu 8. a 9. tříd (Mgr. Lucie Jeřábková)

14.5.2023 |  Mgr. Petra Němejcová 2. stupeňsport

Ve středu 10. května se vybraní žáci naší školy vypravili poměřit své síly v atletických disciplínách s ostatními základními školami z okresu Strakonic. Již v 7 hodin se před naší školou začali scházet odhodlaní sportovci a sportovkyně. Odjezd, tak jak to bývá, se neobešel bez komplikací, ale hledejme na všem v životě to pozitivní: někteří se rozběhali již před odjezdem. 

 

Pohár rozhlasu 8. a 9. tříd (Mgr. Lucie Jeřábková)

V autobuse byl z našeho družstva atletů cítit bojovný duch a odhodlání, tak jak by to mělo před každým sportovním kláním být. Po krátké cestě jsme v Blatné vystoupili z autobusu do pošmourného, nehezkého počasí. Náladu si tím ovšem naši atleti v žádném případě zkazit nenechali. Nebyl čas přemýšlet nad zbytečnostmi, do prvních rozběhů zbývalo pár chvil. Rychlé převlečení, obutí treter, seznámení se se startovními bloky a šli jsme na to.

V běhu na 60 m nás reprezentovali: Jolana Chodlová 9.09 s, Natálie Jandová 9.29 s, Nikola Soukupová 9.62 s, Vladislav Babinski 8.17, Ondřej Profant 8.50 s, Matthew Fiche 8.86 s.

Dále pokračovali v rychlém tempu další disciplíny-vrh koulí 4 kg: Vojtěch Galbavý 8.72 m, Ondřej Kešner 7.86 m, Hubert Bayernheimer 5.69 m, vrh koulí 3 kg: Karolína Pavlíčková 7.11 m, Karolína Samcová 7.09 m, Lucie Kálalová 5.83

Laťku, v co nejvyšší možné výšce, se snažily překonat dámy: Alena Žáková 1.34 m, Sofie Kotrchová 1.22 m, Karolína Samcová 1.14 m

a chlapci ve složení Lukáš Řeřábek 1.46 m, Ondřej Profant 1.46 m a Ondřej Kešner 1.34 m.

Naopak „odrazit se a letět co nejdále“ se snažilo chlapecké trio: Hubert Bayernheimer 4.45 m, Matthew Fiche 4.39 m, Felix Benda 4.17 m.

Dámy skákaly ve složení Jolana Chodlová 3.76 m, Natálie Jandová 3.74 m, Nikola Soukupová 3.60 m.

Další disciplínou byla štafeta 4x60m. Holky, pravděpodobně s vědomím, že nezávodí jen samy za sebe, ale i za ostatní děvčata v týmu, ze sebe vydaly naprosté maximum. Nakonec se mohlo naše družstvo radovat z krásného třetího místa ve složení Soukupová N., Kotrcová K., Chodlová J., Jandová N. s časem 32.54 s.

Chlapci, ve složení Kešner O., Fiche M., Galbavý V., Benda F., se s časem 32.26 s bohužel na stupně vítězů nedokázali dostat…

Na závěr celého sportovního klání byly na programu nejdelší disciplíny: dámy čekala trať dlouhá 800 m a chlapce trať 1500 m. Za naši školu bojovala dvojice děvčat-Tereza Lexová 3:19.49 a Karolína Kotrcová, která s časem 2:42.98 skončila na vynikajícím druhém místě a na závěr atletického dne si došla na stupně vítězů pro stříbrnou medaili.

V chlapecké kategorii nás v prvním rozběhu na 1500 m reprezentoval Tadeáš Němejc a Václav Kotrc. Oba vytrvalci předvedli zkušený výkon a časy 5:03.74, resp. 5:05.89, obsadili výborné první a druhé místo. Druhý rozběh, kde startoval náš Vojtěch Galbavý, se nakonec ukázal, bohužel pro Tadeáše a Vaška, jako daleko rychlejší. Vojta s výborným časem 4:59.60 obsadil 4. místo.

Díky vyrovnaným výsledkům ve všech disciplínách se chlapcům podařilo obsadit 3. místo s počtem 4497 bodů (celkově se závodů zúčastnilo 11 chlapeckých družstev). Dívky nakonec vybojovaly místo čtvrté se ziskem 4309 bodů (v konkurenci 12 dívčích družstev).

Závěrem bych ráda poděkovala všem sportovcům, kteří předvedli parádní výkony a vzorně reprezentovali naši školu.  Dle olympijského motta „Rychleji, výše, silněji – společně“ jsme si závody užili a já pěvně věřím, že si studenti odnesli z tohoto dne spousty zkušeností do svého budoucího života…

Mgr. Lucie Jeřábková

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies