Házenkářské stříbro v kraji dívek

8.4.2024 |  Mgr. Petra Němejcová 2. stupeňsport

V úterý 26.3.2024 se ve Strakonicích v obloukové hale konalo krajské finále Školského poháru v házené v kategorii dívek do patnácti let. Zúčastnila se 3 družstva a utkal se každý s každým na 2 x 15 minut.

Hned v prvním zápase se střetly favoritky z Milevska a Strakonic. Byl to vyrovnaný duel, ve kterém naše holky vedly v prvním poločase 9:8. V těsném závěru, přibližně 5 vteřin před koncem, propadla naší brankářce poslední střela milevské hráčky mezi prsty, čímž jsme remizovaly 16:16. Bylo tedy jasné, že o vítězi rozhodne rozdíl v konečném skóre. Ve druhém zápase proti ZŠ Pohůrecká z Českých Budějovic nám tedy šlo o všechno. Potřebovaly jsme uhrát co nejlepší výsledek, abychom zvýšily naše naděje na zlato. Na konci zápasu však svítilo na časomíře skóre 20:16. Netrpělivě jsme čekaly, jak dopadne poslední zápas mezi Milevskem a ČB. Milevské hráčky věděly, o co se hraje a bohužel pro nás chytily šanci za "pačesy" a porazily ČB 28:14. Tím bylo o konečném pořadí rozhodnuto. Zvítětila ZŠ T.G.M. Milevsko a zajistila si postup do celostátního finále, druhá skončila ZŠ Dukelská Strakonice a třetí ZŠ Pohůrecká České Budějovice.

Sestava Strakonic (branky): Eliška Hokrová 7. M (13), Denisa Nárovcová 7. B (11), Sofie Hovorková 7. B (6), Marie Sedláčková 6. B (4), Kateřina Jenešová 6. M (1), Eliška Cibulková 7. B (1), Adéla Fingerová 7. A, Kristýna Fürbachová 7. D, Nela Kocourová 7. B, Monika Smolová 7. B.

Děkuji všem děvčatům za vynikající reprezentaci naší školy, bojovnost a herní nasazení.