Házená ve znamení bronzového a zlatého úspěchu

20.3.2023 |  Mgr. Petra Němejcová 1. stupeň2. stupeňsport

V úterý 14. 3. 2023 se v obloukové hale ve Strakonicích utkali o okresní tituly dívky a chlapci III. kategorie, tedy 6. a 7. třídy. Hrací doba byla stanovena na 2 x 10 minut. Celkem bylo sehráno 13 zápasů systémem každý s každým.

Házená ve znamení bronzového a zlatého úspěchu

Naše děvčata bohužel nastoupila do prvního zápasu proti Povážské trochu nervózně a nedokázala zúročit své kvality. Výsledkem byla těsná porážka 7:9. Druhý zápas s Čelakovskou se nesl ve zcela jiném duchu. S papírově silnějšími soupeřkami jsme první poločas držely krok na rozdíl jednoho bodu. Ve druhém nám však protihráčky poodskočily na konečné skóre 15:11. Vzhledem k vítězství Čelakovské nad Povážskou o 12 bodů (17:5) si naše dívky vedly opravdu výborně a bojovaly až do samotného konce. Dvě prohry nás však odsoudily na 3. místo. Naši školu reprezentovaly: Kateřina Jenešová (5. A), Adéla Fingerová (6. A), Denisa Nárovcová, Sofie Hovorková (obě 6. B), Markéta Dubědová (6. C), Eliška Hovorková (6. M), Viktorie Samcová, Linda Kůrková (obě 7. A), Julie Bartáčková (7. C).

Chlapci sehráli 4 zápasy. Celým turnajem procházeli bravurně. Vítězství v prvním zápase nad Čelakovskou (9:7) se jim podařilo zopakovat i v dalších dvou utkáních proti Povážské a Poděbradce (6:4, 9:4). I když poslední zápas s Gymnáziem Strakonice hoši nedotáhli do vítězného konce, stačila jim i remíza 6:6 na celkové 1. místo. Vybojovali si tak postup do krajského kola, které se odehraje 23. 3. 2023 v Sezimově Ústí. O zlaté medaile a pohár pro vítěze se zasloužili: Viktor Švec (4. B), Sebastian Reindl, Mirek Pechlát (oba 5. D), Matyáš Zralý (6. B), Karel Straka, Matěj Kešner, Ladislav Kotrč, Jakub Hlavín (všichni 6. C), Lukáš Matějka, Matyáš Bláha (oba 7. M), Marek Mráz (7. D).

Jiřina Zichová a Petra Němejcová

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies