Dukelský tým ovládl volejbalový turnaj

1.3.2024 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsport

II. kolo volejbalových mixů (tým tvořili tři dívky a tři chlapci) proběhlo v úterý 27. 2. tentokrát na naší škole. Šest družstev sehrálo základní skupinu na jeden set do dvaceti pěti a následně postoupilo do pavouka, který rozhodl o konečném pořadí. A že tentokrát nebyla o překvapení nouze, to je jasné!

Volejbalové bitevní výměny probíhaly v každém zápase, v některém trvaly déle, někdy zase byl konec opravdu rychlý. Ze základní skupiny A na prvním místě postupila ZŠ Františka Ladislava Čelakovského a z druhého pak náš tým, který právě vítězné škole ve skupině podlehl.

Ve skupině B kralovala ZŠ Radomyšl, které se povedlo absolutně zvítězit. O jedno místo níže pak zůstala ZŠ Volyně, která stejně jako my prohrála pouze s vítězem.

O poslední místo se společně utkala ZŠ Povážská a ZŠ Poděbradova. Úspěšnější nakonec byla ZŠ Poděbradova, která všechny své poslední síly vložila do posledního zápasu. A udělala správně, neboť vyhrála a skončila v II. kole na 5. místě. ZŠ Povážská, která v prvním kole turnaje vyhrála a obsadila první příčku, si odnesla místo poslední

Semifinálová kola byla méně úspěšná pro ZŠ Radomyšl a ZŠ Volyně, jež spolu nakonec sehrály souboj o 3. místo. Větší štěstí a možná i týmovější hra na tři dovedla na 3. místo ZŠ Volyni.

Čekalo se absolutní finále a možná odveta našeho týmu proti ZŠ FLČ. Jenže se náhry, ani smeče nedařily, podání nekončilo vždy ve hřišti a tlak druhé strany byl natolik silný, že se nedokázal tým ani po dvou "timech" zmotořit na lítý boj. Ale to se naštěstí netýkalo nás, ale ZŠ FLČ! Překonali jsme je nádherným stavem 25:13 a získali jsme pro naši školu pomyslnou zlatou medaili.

Jako při prvním kole se odehrál ještě speciální zápas mezi učitelským týmem a týmem našich žáků. Ta dravost je oba přivedla k remíze a o výhře rozhodl třetí set, znovu úspěšnější pro učitele.

Děkuji za pomoc se spoluorganizací paní učitelce Samcové ze ZŠ Povážská a paní Vavruškové a panu Pellerovi, že se velmi pěkně zhostili pozice rozhodčích. Velký dík patří samozřejmě i fotografovi Františku Kůtovi z 9.B. A gratuluji našemu skvělému týmu - kapitánka V. Volfová (9.M), A. Krásová a M. Vaněček (oba z 9.B), D. Steiner (9.A), K. Jedličková, N. Rajdoš a T. Ranglová (všichni z 8.B) a Viktorie Samcová (8.A) - který předvedl oproti minulému kolu lepší sehranost, týmovějšího ducha a dravost.

Hodně štěstí ve III. kole na ZŠ Poděbradově, které proběhne v pondělí 8. dubna.