Dukelská opět v národním kole soutěže nejlepších chemiků

1.2.2023 |  Mgr. Kateřina Brabcová 2. stupeňchemie

Dne 1. února se na Střední škole obchodní v Českých Budějovicích uskutečnilo regionální finále soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky ve školním roce 2022/2023. Naši školu reprezentovali Marika Kouřimová z 9. M a Filip Poisl z 9. B.

Dukelská opět v národním kole soutěže nejlepších chemiků

Soutěžící se tentokrát utkali v chemických laboratořích. Hlavním tématem byla acidobazická titrace.  A že ani práce v laborce nám není cizí, prokázali oba chemici. Marika se zařadila mezi úspěšné řešitele a získala nebodované 5. místo.  O velký úspěch se postaral Filip Poisl, který celé klání ovládl a stal se nejlepším chemikem regionu. Postupuje do národního kola soutěže, které se uskuteční v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice 13. června. Oběma chemikům gratulujeme a Filipovi budeme držet pěsti při jeho národní účasti.

Za učitele chemie Mgr. Kateřina Brabcová

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies