Den Země i pro Strakonice

22.4.2023 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsportpřírodopisvýchova ke zdraví

I v letošním školním roce jsme se připojili k celorepublikové akci, jejíž cílem je upozornit na znečišťování životního prostředí a celkově zlepšit přístup člověka k přírodě jako takové. Ve dnech 13. a 18. dubna se naši žáci 8. a 9. tříd s jejich učiteli vydali do ulic našeho města, aby pročistili jeho kouty a zároveň poznali i třeba část města, kam se běžně nedostanou.

Den Země i pro Strakonice

Jelikož počasí bylo typicky aprílové, museli jsme zrušit úklid pro 6. a 7. třídy, který měl proběhnout v pátek 14. dubna. Místo toho jim byl poskytnut náhradní program - šifrovací soutěž po škole a program spojený s ochranou životního prostředí.

Kromě úklidu proběhla i šifrovací soutěž po pravém břehu řeky Otavy směrem na Písek. Žáci si tak ve skupinách prověřili, jak jsou na tom v matematice, českém jazyce, zeměpise, hudební výchově a dalších předmětech.

A jak to celé dopadlo?

Nachozeno přibližně 8 - 10 km, sesbíráno 34 pytlů odpadků, nalezen jeden monitor, dárkové balení Pilsneru Urquell, zaznamenána jedna nelegální skládka, jeden ztracený učitel a mnoho dalších zážitků.

Děkuji Eko poradně při Šmidingerově knihovně za poskytnutí pytlů, Technickým službám za odvoz nasbíraného materiálu a především kolegyni Švárové, bez které by nemohla správně a kvalitně vzniknout tahle akce.

Josef Němec

 

 

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies