Chlapci útočili na stupně vítězů

5.4.2023 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsport

Na ZŠ Dukelské proběhlo v úterý 4. dubna okresní kolo ve volejbale, kde společně změřily své sportovní síly jednotlivé týmy ze šesti základních škol na Strakonicku. O kvalitní podívanou nebyla nouze, což uznal i předseda Okresního volejbalového svazu ve Strakonicích Václav Svach. Jak si naše škola v silné konkurenci nakonec vedla?

Chlapci útočili na stupně vítězů

Volejbal se hrál 2x osm minut, a to ve dvou skupinách. Z každé postupovaly dva týmy, které se pak utkaly o postup do finále. Ze základní skupiny I postoupila domácí ZŠ Dukelská (i když se zraněním Alexandra Nedopila z 9.C) a ZŠ Volyně, o pozici rozhodovaly vyhrané sety i celkový počet nahraných míčů. Ze skupiny II poskočila se suverénním výsledkem do další fáze soutěže ZŠ Františka Ladislava Čelakovského a ZŠ Radomyšl. Na 6. místě se tak nakonec umístila ZŠ Poděbradova a post vyšší připadl ZŠ Povážské.

Následovalo semifinále, ve kterém jsme se vrátili ke tradiční hře na 2x 25 uhraných bodů a jasně se ukázalo, že horká hlava a hlavičkování / nožičkování nikam nevede, ale stačí myslet na hru se třemi dotyky na své straně a je vyhráno. Na čtvrtém místě skončila ZŠ Radomyšl a na bronzovém ZŠ Volyně.

Finálové klání, ve kterém hrozil i třetí set, bojovali naši jako lvi v kleci, byli se o každý míč, ale někdy prostě s horkou jehlou. Přesto jsme díky Aleši Priharovi (8.B), Matěji Peleškovi, Martinu Plášilovi (oba z 9.A), Richardu Kostlivému, Matyáši Zánovi (oba z 9.C), Vladislavu Babinskému, Václavu Kotrci (oba z 9.D) a Filipu Korcovi (9.M) získali stříbrnou medaili. Za svůj výkon se opravdu nemusí stydět! Okres nakonec tedy vyhrála ZŠ FLČ.

Velké poděkování patří volejbalovému spolku TJ ČZ Strakonice, Okresnímu volejbalovému svazu Strakonice, AUTOMA CZ a AŠSK, jež nám do soutěže poskytli ceny; Lucii Samcové ze ZŠ Povážská (za spoluorganizaci), Simče Svobodové (za pomoc s postem rozhodčí), Vaškovi Sládkovi a Jakubu Šímovi (oba z 9.A) za časomíru i hudební podkres, Františku Kůtovi za fotografie a kolegovi Danu Pavlovičovi za pomoc s organizací volejbalového klání.

Volejbalu zdar!

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies