9.A ovládla volejbalový kurt

23.6.2024 |  Mgr. Josef Němec 2. stupeňsport

Pětice týmů z našich devátých tříd se zúčastnila tradičního černového turnaje ve volejbale, který se uskutečnil na venkovním hřišti ve středu 19.6. Byla to naprostá radost sledovat žáky, jak společně umí komunikovat a kooperovat, i když občas padne nevhodné slovo anebo se zaspí v pohybu.

9.A ovládla volejbalový kurt

Hrálo se turnajovým způsobem každý s každým na dva sety do 20 bodů a již od prvního zápasu to byl boj o každý bod. Během některých zápasů to dokonce vypadalo, jako kdybychom se nacházeli ve vyšším druhu soutěže.

Páté místo, i když bez celkového bodu, obsadila 9.C (A. Černošek, K. Hála, J. Kořán, S. Marek, B. Pavlíčková, K. Rubáková, P. Samcová a N. Vaněčková).

O stupínek výš s úspěšným zápasem proti 9.C vystoupala 9.B (K. Barvínková, F. Benda, D. Bílek, K. Kacovská, K. Klečková, A. Málová, J. Šíma a M. Vaněček), která měla dosti světlé chvilky a byla jedna z mála, kdo překonal zisk 20 nahraných bodů v jednom setu. Ale bohužel ani to nepomohlo.

Nejhezčí zápasy se hrou na tři údery na své půlce z pohledu obou rozdhočích sehrála 9.D (N. Fundová, K. Grossová, D. Hokr, L. Kálalová, K. Kotounová, N. Soukupová a R. Soukup). Ta obsadila bronzovou příčku a nemá se tedy vůbec za co stydět.

Dramatické finále nastalo ke konci turnaje, když proti sobě nastoupil tým z 9.A a 9.M. Nakonec méně štěstí a úspěšnosti ve smečování měli hráči z 9.M (J. Čáslavský, A. Holá, R. Kozák, L. Pojsl, Š. Šejvar a V. Volfová), kteří skončili na druhém místě.

Absolutními vítězi se tak stala třída 9.A (D. Častoral, V. Janáková, D. Kub, M. Novák, K. Pavlíčková a D. Steiner), která pěkně zatopila i učitelskému týmu (L. Jeřábková, J. Němec, P. Němejcová, T. Novotný, A. Švarc a M. Švárová). Ten však ani tentokrát nezklamal a zvítězil 2:0 nad zlatými hráči z 9.A.

Děkuji kolegyni Petře Němejcové za spoluorganizaci turnaje a přeji žákům, ať si radost z volejbalu najdou i mimo naše školní hřiště.

Josef Němec

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies