Běh při Otavě

17.10.2023 |  Mgr. Ilona Prušáková 1. stupeň2. stupeňsport

Již 24. ročník Běhu při Otavě se konal v pátek 13. 10. 2023. Běhu se zúčastnilo 63 našich závodníků, kteří za krásného slunečného počasí absolvovali trasy v rozmezí 400-1200 m. Tradičně byl vodičem náš bývalý žák a výborný běžec „černoch“ Michal Jarolím, který stále drží i rekord školy v běhu na 1000 m a 1500 m.

Na 1.stupni byl o soutěž velký zájem a mnoho z nich nejelo na běh poprvé. Je vidět, že sportování je na naší škole stále ,, IN“. Děti na 1.stupni musely zdolat trasy 400 m, 680 m a 800 m. Trasy byly rozděleny podle ročníku narození a vždy spolu běžely 2 ročníky. Na nejvyšší příčku dosáhli Anna Kovářová (2.D, 400 m), Lucie Mašková a Tomáš Kouba (oba 3.A, 680 m), pro stříbrnou medaili si doběhli Ema Houdková (2.D, 400 m), Barbora Šefčíková (4.A, 800 m) a  Roman Peterka (5.D, 800 m) a krásný bronz získali Adam Vlasák (2.A, 400 m), Agáta Soukupová (5.C, 800 m) a Šimon Šťastný (5.D, 800 m).

Žáci 2. stupně se zúčastnili ve skromnějším počtu. Poměřit své běžecké schopnosti vyrazili jen ti nejodvážnější, neboť vytrvalostní běhy nejsou obecně příliš oblíbené. Avšak o co nižší byla kvantita, o to vyšší byla kvalita našich běžců. 11 závodníků z Dukelské se dle jednotlivých kategorií postavilo na startovní čáru tratí 800 m, 1080 m a 1200 m. A více než polovina medailových umístění je moc pěkná bilance. Vítězství vybojovali: Lucie Němejcová (7. B, 1080 m), Daniel Částka (7. M, 1080 m) a Julie Bartáčková (8. C, 1200 m). Na 2. místě doběhla Julie Fiche (6. A, 1080 m). Bonzovou příčku uhájili: Kristýna Fürbachová a Tomáš Kán (oba 7. D, 1080 m).

Gratulujeme medailistům a všem závodníkům děkujeme za maximální nasazení, bojovnost a vzornou reprezentaci školy. Velké dík patří pořadatelům za perfektní organizaci a zajištění cen, ze kterých se vždy těší každý závodník.