Suit-up den v naší třídě
Dne 21.11.2025 se opět pár jedinců z naší třídy zapojilo do projektu Hrdá Dukelka. V tento den se někteří hodili do gala a přišli ve společenském oblečení.
Dne 21.11.2025 se opět pár jedinců z naší třídy zapojilo do projektu Hrdá Dukelka. V tento den se někteří hodili do gala a přišli ve společenském oblečení.
V rámci pracovních činností a výchovy ke zdraví jsme vyráběli a pekli na Stonožku. Zvládli jsme zápichy z papíru v podobě stromečku. Zhotovili jsme papírové krabičky, které jsme naplnili překvapením. Schovali jsme do nich sladkosti či vánoční samolepku. V hodině vaření jsme napekli perníčky a linecké.
V rámci chemie jsme si mohli doma vyzkoušet doborovolný úkol - KRYSTALIZACI. Rozpustili jsme kuchyňskou sůl - (chemický název je chlorid sodný a vzoreček NaCl) ve vodě - (vzoreček H2O). Do připraveného roztoku jsme ponořili provázek. Takto připravený pokus ve sklenici či misce jsme umístili na parapet okna blízko topení. Čekali jsme a pozorovali. Postupně se voda vypařovala a z rozpuštěné soli se nám tvořily krystalky. Některé opravdu ve tvaru pravidelné kostky. Pokud jsme krystalky přinesli na hodinu chemie, čekala nás odměna v podobě jedničky.
V rámci pracovních činností se snažíme vykouzlit nějakou tu dobrotu. Někdy jsou to slané pomazánky nebo plněné rohlíčky. Jindy sladké poháry, palačinky či cookiesky.
Dne 31.10.2025 se někteří žáci z naší třídy připojili ke školní akci Hrdá Dukelka. Tento den byl s názvem Halloweenský den.
Vyzkoušeli jsme si hodinu chemie trošku jinak. Oblékli jsme bílé pláště, nastudovali úkol, připravili chemické pomůcky a pustili se do akce.
Dne 16. září 2025 jsme se v tělocvičně naší školy zúčastnili akce Magie kolem světa. Tomáš Podzimek nám předvedl řadu svých kouzel, do kterých zapojil i žákyně z naší třídy.
Dne 4. září 2025 jsme se zúčastnili akce Poznej sporty ve Strakonicích. Bylo to malé odreagování od běžné výuky.
Dne 24. 6. 2025 jsme společně s celou školou vypustili spoustu bublinek a přivítali tím prázdniny.
Děvčata Adélka s Karolínkou vyhrála 2. místo v soutěži s názvem Vermír. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.
Děvčata si vzala zástěry a každých 14 dní si něco upekla. Někdy se to byla delikatesa, někdy trošku menší....
Dne 17. 6. 2025 jsme si naplno užili sportovní den. Bojovoli jsme na maximum, odnesla to i odřená kolena, ale nevzdali jsme to. Odměnou bylo 1. místo mezi sedmáky. Ve sportu jsme prostě jedničky :-)
Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies