Bývalý žák naší školy - úspěšný hokejista Samuel Drančák
Zavítal k nám mladý hokejista Samuel, odchovanec Motor České Budějovice. Dětem poutavě vyprávěl o své cestě za hokejovým snem, která ho zavedla až do Kanady, kde několik sezon působil v juniorské soutěži WHL. Zavzpomínal také na své začátky ve Strakonicích, v ČB a na to, jaké to bylo opustit domov a vydat se za hokejem do zámoří.
Velkou pozornost školáků vzbudilo jeho vyprávění o mistrovství světa juniorů, na kterém česká reprezentace vybojovala stříbrnou medaili. Samuel popsal atmosféru turnaje i radost z reprezentačního úspěchu. Nevyběhly ani otázky, život v Kanadě, autogramiáda a focení. Beseda se setkala s velkým úspěchem a pro mnohé malé sportovce byla inspirací, že i z jihočeského klubu může vést cesta až na světový hokejový šampionát.