Exkurze do Horažďovic
Ráno jsme se vydali vláčkem do blízkého městečka Horažďovice.
Na cestě nás doprovázela třída 2.A. Cesta vláčkem uběhla velice rychle a pohodlně. V geoparku jsme si dali svačinku a rozběhli se do Přírodovědné stanice envicentra Proud, kde jsme měli komentovanou prohlídku o chovu zvířátek. Děti si zopakovaly znalosti a získaly nové poznatky nejen o našich domácích zvířatech, ale i o exotických druzích.
Poznávání pokračovalo v Muzeu, kde děti viděly proces výroby plátna a navštívily geologickou sbírku. Cesta zpět byla opět vláčkem, ale s přestupem do rychlíku, kde děti sklidily i pochvalu za své chování :).