Školní výlet

23.6.2026 |  Mgr. Václav Křešnička

Z Velhartic přes Svatobor až do Sušice

Školní výlet

Ve středu 17.6.2026 na naše druháčky čekalo velké dobrodružství. Vydali jsme se na celodenní výlet po krásách Šumavy a navštívili hned 3 zajímavá místa: hrad Velhartice, rozhlednu Svatobor a město Sušice.

Naše první zastávka patřila středověkému hradu Velhartice. Tím nás provedla dokonce místní Bílá paní. Děti s napětím poslouchaly pověsti o Buškovi z Velhartic a Karlu IV. 
Druhá zastávka byla krásná rozhledna nad městem Sušice-Svatobor. Kdo zvládl všech 182 schodů uviděl nádherný výhled na Šumavu.

Poslední zastávkou bylo město Sušice. Navštívili jsme Muzeum Šumavy s největší sirkou a nechyběl ani čas na nákup drobných suvenýrů a dobrot.

Domů jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků. Děti si výlet moc užily.

Sdílet  

Třídní učitel

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies