Školní výlet
Z Velhartic přes Svatobor až do Sušice
Ve středu 17.6.2026 na naše druháčky čekalo velké dobrodružství. Vydali jsme se na celodenní výlet po krásách Šumavy a navštívili hned 3 zajímavá místa: hrad Velhartice, rozhlednu Svatobor a město Sušice.
Naše první zastávka patřila středověkému hradu Velhartice. Tím nás provedla dokonce místní Bílá paní. Děti s napětím poslouchaly pověsti o Buškovi z Velhartic a Karlu IV.
Druhá zastávka byla krásná rozhledna nad městem Sušice-Svatobor. Kdo zvládl všech 182 schodů uviděl nádherný výhled na Šumavu.
Poslední zastávkou bylo město Sušice. Navštívili jsme Muzeum Šumavy s největší sirkou a nechyběl ani čas na nákup drobných suvenýrů a dobrot.
Domů jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků. Děti si výlet moc užily.