Dravci na školním dvoře: ZAYFERUS přivezl nevšední podívanou
Naši školu navštívila společnost ZAYFERUS o.p.s., která žákům představila fascinující svět dravých ptáků a sokolnictví. Nechyběly letové ukázky, zajímavosti o jednotlivých druzích ani soutěž o ceny.
Ve středu zažili žáci naší školy opravdu nevšední program. Do areálu školy zavítala společnost ZAYFERUS o.p.s., která se věnuje ochraně dravých ptáků a ukázkám sokolnictví. Přivezla s sebou celou řadu nádherných opeřenců – od maličkých poštolek až po majestátní orly. Viděli jsme nejen běžné druhy dravců, ale i vzácné exempláře, se kterými se člověk běžně nesetká.
Celý program byl velmi poutavý a plný zajímavých informací. Dozvěděli jsme se například mnoho o způsobu života jednotlivých druhů, jejich lovu i ochraně v přírodě. Největší obdiv však sklidily letové ukázky. Orel majestátně plachtil mezi paneláky, supi usilovali o svou potravu a velký zájem vzbudila také karanča, která si pro potravu spíše kráčela.
Součástí programu bylo i krátké testování pozornosti žáků. Organizátoři si připravili několik otázek zaměřených na nové poznatky z celé ukázky. Velkého úspěchu dosáhl náš spolužák Robík, který odpověděl bezchybně a navíc bleskurychle. Za svůj výkon si odnesl jednu z cen.
Celé dopoledne bylo nejen zábavné, ale i velmi poučné. Díky této návštěvě jsme měli možnost poznat krásu a jedinečnost dravých ptáků opravdu zblízka.