Olympiády a soutěže

English Language Competition 2023/2024

Ve středu 13. prosince 2023 proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce.

V kategorii  6. a 7. tříd se na prvním místě umístila Nela Vlčková ze 7.D, druhé místo získala Denisa Kouřimová ze 7.M a třetí místo obsadila Ema Tomanová ze 7.D.

V kategorii 8. a 9. tříd se jako první umístila Natálie Charvátová z 9.M. Druhé místo získala Aneta Rašková z 9.A a třetí příčku obsadil Jakub Oubram z 9.C.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich snahu a poctivou přípravu, gratulujeme výše jmenovaným a vítězům obou kategorií budeme přát štěstí v okresním kole, které se bude konat 27.2.2024 v budově DDM Strakonice.

13.12.2023 | Mgr. Zuzana Čuřínová 2. stupeň anglický jazyk
OKRESNÍ KOLO PYTHAGORIÁDY

22. listopadu proběhlo na ZŠ Povážská okresní kolo matematické soutěže PYTHAGORIÁDY. Ze šestých tříd se zúčastnilo 7 žáků a z osmých tříd 3 žáci. Příklady nebyly jednoduché, přesto naši matematici obsadili v kategorii 6. tříd i 8. tříd první dvě místa. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy Anetce MATĚJKOVÉ (6.D) - 1. místoKubíkovi JIRKOVI (6.M) - 2. místoAdamovi Volfovi (6.M) - 3. místo, Aničce BLAŽKOVÉ (8.M) - 1. místo Vojtovi BARDODĚJOVI (8.A) - 2. místo. Přejeme všem další úspěchy nejen v soutěžích matematických.

G. Bízková

30.11.2023 | Mgr. Galina Bízková
Školská liga v basketbalu

I tento rok se ZŠ Dukelská účastní školské ligy v basketbalu, jejíž první turnaj proběhl 22.11. ve sportovní hale STARZ.

Náš tým tvořila děvčata z prvního stupně ve složení: Krejčová Sofie, Vadlejchová Ema, Sporková Kristýna, Zahradníková Klára, Vlasáková Lucie (všechny z 5.C), Marvánková Annu, Straková Adéla (obě z 5.B), Halounová Eliška, Loučková Sofie, Bartáčková Claudie (všechny z 5.D), Šefčíková Barbora (4.A), Glazunová Tereza (4.D), Jůzková Marie, Cháberová Adéla, Kupcová Adu, Skalická Josefína (všechny z 3.A), Tyrpeklová Nikol (3.C), Šrámková Michaela (2.A), Štěrbová Kristýna (2.C).

Děvčata společně vybojovala krásné 3. místo a za to jim patří velká pochvala a poděkování.

Velkou oporou nám byly již zkušenější hráčky, ale zapojily se i ty, co s námi byly poprvé.

Všem moc děkuji a těším se na další společné sportovní zážitky.

Lucie Rozhonová

24.11.2023 | Lucie Rozhonová
Soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky

V úterý 21. listopadu se uskutečnilo školní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika České republiky. Celkem se zúčastnilo 32 žáků z 9. tříd. Ti poměřili své znalosti ve vědomostním testu zaměřeném na chemické pojmy, názvosloví i výpočty. Stupně vítězů letos obsadily samé dívky. Nejlépe se dařilo Kristýně Svachové z 9. A, která zvítězila s rozdílem téměř devíti bodů před druhou Stázkou Rozhonovou z 9. M. Třetí místo velmi těsně obsadila Nikola Soukupová z 9. D před Nikolou Šiškovou z 9. A.