Zdobení vánočního stromku

20.11.2022 |  PaedDr. Jana Drnková

Muzeum středního Pootaví Strakonice každoročně pořádá vánoční výstavu doplněnou přehlídkou vánočních stromečků ozdobených dětmi MŠ a ZŠ ze Strakonic a okolí.

Zdobení vánočního stromku

Pochopitelně, že se naše škola opět k této tradiční akci přihlásila. Výběr ozdob byl poněkud náročný, protože zdobení probíhá již druhou dekádu a docházejí nápady, pokud chceme být originální a chceme využít materiály a vzory, které se ještě na stromcích neobjevily. Letos jsme vsadili  na rozetky, papírové krajky, obyčejný hnědý karton a bílou síťovinu - tzv. rašlové proklady, kterými se odděluje zámková dlažba na paletách, aby se nepoškrábala. Třeba někoho inspirujeme k recyklaci tohoto materiálu, protože se z něj nechají vyrobit jednoduché, ale trvanlivé  mašle.  Na výrobě ozdob se podílely třídy 3.B, 4.A, 4.C a 5.C. Moc jim děkuji.

Po rekonstrukci hradu bude výstava i přehlídka stromků opět v kapitulní síni strakonického hradu a v přilehlých ambitech. Ponese název Půjdem spolu do Betléma. Vystaveny budou betlémy z různých materiálů, různých velikostí. Výstava bude otevřena pro veřejnost od středy 23. listopadu do 26. prosince 2022.
Vernisáž se uskuteční v úterý 22. listopadu od 16.00 hod. v kapitulní síni.

Fotogalerie

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům