Úspěch Dukeláků v krajském kole soutěže Hledá se nejlepší mladý chemik ČR

26.12.2022 |  Mgr. Kateřina Brabcová

Dne 12. 12. uspořádala Střední škola obchodní v Českých Budějovicích krajského kolo soutěže "Mladý chemik". Celkem se sjelo více než sto chemiků z celého Jihočeského kraje. Naši školu reprezentovali tři žáci. 

Úspěch Dukeláků v krajském kole soutěže Hledá se nejlepší mladý chemik ČR

Na poli soutěžících se se svými znalostmi vůbec neztratili, ba naopak. Filip Poisl z 9. B celou soutěž s přehledem vyhrál s celkovým počtem bodů 95. Těsně za ním, na místě druhém, se umístila chemička z 9. M Marika Kouřimová s 87 body. Oba vyhráli s přesvědčivým bodovým náskokem, neboť třetí nejlepší chemik za Marikou zaostal o 11 bodů. 

Regionální kolo soutěže proběhne 1. 2. 2023 opět na Střední škole chemické v Českých Budějovicích. Chemici se tentokrát utkají v laboratořích.

Gratuluji všem našim soutěžícím a vítězům přeji mnoho dalších chemických úspěchů.

za učitele chemie Mgr. Kateřina Brabcová

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies