Školní žákovská rada zahájila svoji činnost

25.10.2023 |  Mgr. Kristýna Neubauerová

Na čtyřicet žáků druhého stupně bylo vybráno, aby se aktivně zapojilo do života školy. Zástupci školní rady byli pečlivě vybráni svými spolužáky za podpory třídních učitelů, aby napomáhali a přispívali k dobré náladě ve škole. Odměnou jim bude možnost předkládat nejen své nápady a připomínky, ale i nápady svých spolužáků. Tím se děti mohou naučit nést zodpovědnost za své konání a také zažít pocit, jaké to je, mít něco na starosti a svým přičiněním zanechat svou stopu v historii školy. Letošní školní rada nezahálí a již připravila první akci, do které by ráda zapojila všechny žáky a učitele školy. Nápad zněl jasně. Více tematických dnů a společných aktivit! Ocitli jsme se uprostřed podzimu, se kterým je spjat jeden z nejpopulárnějších světových svátků – Halloween. Právě k tomuto, zejména dětmi oblíbeného svátku, patří strašidelné kostýmy, dýně, malování na obličej a vyprávění strašidelných příběhů. V letošním školním roce se i celá naše škola zapojí do oslav toho to původem anglosaského svátku, který se slaví na konci října, den před křesťanským Svátkem Všech svatých, z jehož oslav se v Irsku vyvinul. Během strašidelného dne si také připomeneme význam tradičních českých Dušiček. Děti i učitelé se v tento den oblečou do strašidelných kostýmů, kterými budou 31. října brázdit chodby naší školy.

 

Školní žákovská rada zahájila svoji činnost

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies