Okresní kolo Odznaku všestrannosti čt 13. 4. 2023

14.4.2023 |  Mgr. Pavla Sosnová

Letošní ročník Odznaku všestrannosti přinesl několik novinek.

První novinkou bylo, že ZŠ Dukelská Strakonice pořádala tuto soutěž ve spolupráci nejen s Českým olympijským výborem, ale  nově také s Euroškolou Strakonice, když se žáci oboru Management sportu ujali funkcí rozhodčích na jednotlivých stanovištích. Soutěžilo se v 5 disciplínách: hod medicinbalem, trojskok snožmo, skok přes švihadlo, kliky a pátou disciplínu si mohli zvolit mezi během na 1 000 m a člunkovým během s driblinkem.

Druhou novinkou bylo uspořádání soutěže na atletickém stadionu ve Strakonicích.

Třetí novinkou byla účast hned osmi základních škol okresu Strakonice, což je historicky největší účast v této soutěži. Mimo všech 4 strakonických škol přijeli také ZŠ Katovice, ZŠ Bavorov, ZŠ Cehnice a ZŠ Bělčice. Z čehož jsem poprvé v roli organizátora okresního kola měla opravdovou nejen starost, ale hlavně radost.

Družstvo ZŠ Dukelská tvořili: Julie Bartáčková, Linda Kůrková, Nela Vurbsová, Beáta Brandová, Ondřej Profant, Marek Mráz, Ondřej Sajfríd a Felix Benda. Vedli si výborně a soutěž družstev suverénně vyhráli s velkým náskokem

Do krajského kola Odznaku všestrannosti, které se uskuteční ve středu 3. května v Táboře také postoupili kromě družstva za jednotlivce: David Částka, Tomáš Frček, Petr Burian, Jan Jůzek, Tobias Přibyl, Eliška Frková, Josefína Řeřichová, Viktorie Šímová, Denisa Nárovcová a Alžběta Holá.

Mezi nejlepšími závodníky se v jednotlivých ročnících umístili: r. 2008: 1. místo Alžběta Holá/ r. 2009: 1. místo Julie Bartáčková, 2. místo Felix Benda, 3. místo Ondřej Profant/ r. 2010: 1. místo Linda Kůrková, 4. místo Viktorka Samcová, 2. místo Tobias Přibyl/ r. 2011: 1. místo Beáta Brandová, 2. místo Viktorie Šímová, 3. místo Denisa Nárovcová, 4. místo Julie Fiche, 5. místo Lucie Němejcová, 1. místo Ondřej Sajfríd, 3. místo Jan Jůzek/r. 2012: 1. místo Josefína Řeřichová, 3. místo Kristýna Sporková, 4. místo Natálie Malá, 1. místo Tomáš Frček, 2. místo Petr Burian/ r. 2013: 1. místo Eliška Frková, 1. místo David Částka

Velká pochvala nejen za sportovní výkony všech našich 37 dětí, ale také za chování i přístup ke všemu dění během závodů. 
Atmosféra byla fajn, i počasí se nakonec umoudřilo.
Děti jsem morálně podporovala spolu s p. uč. Švarcem, který mě zastoupil ve chvílích, kdy jsem vedla celou organizaci závodu a fotila. Za což mu patří také mé díky.

Přihlásila jsem ho nečekaně, i přes jeho prvotní obavu, že netrénoval :-), do závodu za učitele, kde získal 1.místo - prostě super den pro celou naší školu, vždyť je to bývalý úspěšný atlet.

Poděkování patří pí. uč. Křenkové, Němejcové a Prušákové za spolupráci při nominaci dětí i vydávání treter v jejich volném čase. Dále p.řediteli Prušákovi za každoroční podporu a možnost účastnit se těchto závodů.


Všem dětem patří potlesk a  jejich rodičům poděkování za spolupráci. Ve středu 3. 5. nám v Táboře držte palce!

Mgr. Pavlina Sosnová - garant OV

Okresní kolo Odznaku všestrannosti  čt 13. 4. 2023

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies