Den s Nemocnicí Strakonice

22.3.2024 |  Mgr. Zuzana Dvořáková

Ve čtvrtek 21.3.2024 se děvčata, která uvažují o práci ve zdravotnictví, zúčastnila programu pro ZŠ a SŠ ve strakonické nemocnici.

Den s Nemocnicí Strakonice

Nejprve nás u vchodu přivítal pan doktor M. Pelíšek a vrchní sestra E. Klavíková. Následovala krátká přednáška se třemi kvízy, poté už jsme se rozdělili do dvou skupin a navštívili některá oddělení nemocnice - magnetickou rezonanci, učebny střední zdravotnické školy a ARO. V učebně si dívky vyzkoušely resuscitaci, gerontooblek a měření tlaku. Nejvíce nás ovšem uchvátila návštěva ARO. Děvčata si oblékla sterilní pláště a mohla být u právě ošetřované pacientky. S jejím svolením jsme mohli být u toho, jak jí zavádí katetr, podávají potřebné léky... Být u záchrany života bylo pro nás velkým zážitkem. Děkujeme všem zdravotníkům za jejich práci a věříme, že se některá z děvčat z naší školy budou brzy v areálu strakonické nemocnice jako personál pohybovat. 

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies