Den dětí na 1. stupni

4.6.2024 |  Mgr. Ilona Prušáková 1. stupeňsport

Ve čtvrtek 30.5. proběhl Dětský den pro prvňáčky. On to ale nebyl den jen pro ty nejmenší, ale i pro nás, na 1. stupni nejstarší.  

Den dětí na 1. stupni

Kvůli počasí jsme museli zůstat uvnitř školy, ale i přesto jsme si to dost užili. Nastoupili jsme podle tříd do velké tělocvičny. Bylo docela legrační, když jsme jako 5.C stáli vedle našich kámošů z 1.C.

Tam jsme se dozvěděli časový harmonogram a prvňáčkové to, kde budou plnit své disciplíny. V gymnastickém sále měli připravenou překážkovou dráhu s panem učitelem Rybáčkem, u velké tělocvičny se házelo pěnovým míčkem s panem učitelem Křešničkou, v malé tělocvičně se skákalo z místa a házelo medicinbalem s paní učitelkou Drnkovou a Prušákovou.

Pro nás byla důležitá velká tělocvična. Tam se totiž odehrával turnaj mezi třídami ve vybíjené a florbale. Naši rozhodčí byli pan učitel Švarc a pan vychovatel Hejtmánek. Ale nebyly jsme celé třídy, protože jsme se už den předem rozdělili na pomocníky k prvňáčkům a sportovce. Každý šel tam, kde chtěl být. Naše třída pomáhala paní učitelce u hodu s medicinbalem a dost je to bavilo. Měřili, zapisovali, ukazovali hody…

Po našich turnajích jsme se stali pěkně hlasitými fanoušky poslední disciplíny prvňáčků, štafety všech tříd. Vyhrála ji 1.A, za ní doběhla 1.B, o opravdový kousek předběhla 1.D a 4.místo si vyběhla 1.C.

Turnaje 5.tříd byly také velmi napínavé a moc jsme se snažili. Nakonec jsme vybíjenou vyhráli před druhou 5.D, třetí 5.A a čtvrtou 5.B. Florbal byl velmi těsný, a nakonec se vítězem stala 5.A, na druhém místě 5.C, 3.příčku si zasloužila 5.D a 4.místo patřilo 5.B.

Den jsme si všichni moc užili.

Pepa Koubek, 5.C

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies