Cesta kolem světa za 300 dní
Bohatší o zážitky, společné chvíle a vědomosti
Celý školní rok jsme měli v naší družině sbalené kufry. Sice ne ty opravdové, ale ty v naší fantazii. 10 měsíců, 18 zemí. Byl to fičák, ale taky jeden z nejpěknějších školních roků v družině, který jsem zažila. Teď v červnu jsme se symbolicky vrátili domů. Bohatší o zážitky, snad i nějaké vědomosti ale hlavně bohatší o společné chvíle. Cílem nebylo pamatovat si hlavní města, ale ukázat, že svět je pestrý a i když mluvíme jinými jazyky, jíme jiná jídla, tak všude žijí lidé jako my, chtěla jsem dětem také vštípit respekt k odlišnostem. Také jsme zjistily, že s kamarády můžeme procestovat témeř celý svět i když neopustíme družinu. Velké poděkování patří všem dětem z mého 5. oddělení. Děkuju za jejich nadšení, za jejich zvídavé otázky a za špinavé ruce od barev při každém našem světovém tvoření.
Po návratu domů jsme se sešli na společném závěrečném pikniku na Podskalí, kde jsme strávili celé odpoledne, zavzpomínali na každou zemi, kterou jsme navštívili a dali si dobroty, které jsme si vzali sebou. A teď už hurá na prázdniny, přeju všem dětičkám krásné léto a s některými se budu moc těšit příští rok na další společné zážitky.