Stravování ve školní jídelně

28.11.2022 |  Zdeňka Jungová
Stravování ve školní jídelně

 Vážení strávníci a zákonní zástupci,

 

tímto článkem bych Vám chtěla přiblížit naši školní jídelnu, a tou je školní jídelna ZŠ Dukelská ve Strakonicích. V naší školní jídelně denně připravujeme přibližně 850 obědů pro děti školního věku (děti od 6 do 15 let) a přibližně 150 obědů pro zaměstnance a bývalé zaměstnance školy. To tedy dohromady činí neuvěřitelných 1 000 obědů denně.

 

Ve školní jídelně ZŠ Dukelská se snažíme vytvářet a upevňovat dobré stravovací návyky, které můžou být prospěšné pro nadcházející období lidského života. Snažíme se vytvářet pestrý, vyvážený a doufáme, že i pro mnohé chutný jídelníček. Nezaměřujeme se pouze na oblíbené potraviny, ale vybíráme ze široké škály různých druhů i méně obvyklých potravin (např. bulgur, tarhoňa, čočka beluga, fazole adzuki, fazole mungo, špaldová mouka, pohanka, atd.) Nezbytnou součástí školního stravování je i střídmé používání koření a soli a samozřejmě dbáme i na pitný režim při obědě.

 

Dále bych Vám tímto ráda představila několik nových receptů, které jsou součástí jídelníčku na měsíc prosinec. Jedná se o polévku Krkonošská zelňačka, polévka Maďarská rybí, Krémová bramboračka, dále z hlavních jídel např. Makedonské nudličky, Mexická fazoláda. Dále novou součástí jídelníčku bude i Zimní salát a Srbský salát. V předvánočním čase připravíme strávníkům i Jihočeského kubu.

 

Školní jídelna by měla být i v budoucnu nositelem správného stravování, a proto by měla správné stravování nejen ukázat, ale o něm i poučit. Tudíž bych prostřednictvím těchto stránek chtěla strávníkům a jejich zákonným zástupcům školní stravování přoblížit. V příštím článku popíši nějaké recepty, které jsou uvedeny v tomto článku a přiložím k nim i fotografie.

 

Dobrou chuť!

 

Zdeňka Jungová

vedoucí školní jídelny

 

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies