Rybí delikatesy z jižních čech

5.2.2023 |  Zdeňka Jungová

Milý strávníci a vážení rodiče,

v tomto příspěvku bych Vás chtěla seznámit s novým dodavatelem, s kterým jsme v nedávné době začali spolupracovat.

Rybí delikatesy z jižních čech

Jak je již uvedeno v názvu příspěvku, tak se jedná o firmu z jižních čech, a to konkrétně z Tábora. Mimo jiných věcí je Tábor známí především rybami, a těmi se budeme v tomto příspěvku zaobírat.

Tato tradiční rodinná firma se zabývá chovem ryb (Sumeček africký, Tilápie nilská) a jejich následným zpracováním. Jejich předností je to, že proces chovu a zpracování je takovým uzavřeným kruhem, kdy je využito téměř vše, co je vyprodkukováno, a tím nevzniká zbytečný odpad. Ryby nejsou krmeny geneticky modifikovanými krmivy, nepoužívají antibiotika při léčení a umělá barviva. Jejich výrobky mohou používat značku Česká potravina. 

Výrobky od této firmy neobsahují kosti a nejsou cítit nepříjemnou rybinou. Rybí delikatesy jsou lehce stravitelné s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuku. Rybí výrobky obsahují pouze rybí maso, nepřidávají žádné přídatné látky, žádné dusitanové soli. Jsou bezlepkové a mají snížený obsah soli.

Školní jídelny musí dle spotřebního koše ryby zařazovat na jídelníček 2x až 3x měsíčně. Snahou naší školní jídelny je rybí pokrmy upravovat tak, aby si strávnící našli cestu i k rybám. Z tohoto důvodu jsme začali spolupracovat s touto firmou a zařadili jsme některé jejich výrobky na jídelníček. 

Již v lednu měli strávníci tu možnost ochutnat rybí karbanátky (karybanátek), což je rybí masová směs. V jídelníčku na měsíc únor jsme zařadili produkt Burundi párečky z ryb.

V případě zájmu se můžete podívat na webové stránky firmy, www.rybybezkosti.cz.

 

Dobrou chuť!

Zdeňka Jungová, vedoucí školní jídelny

 

 

Sdílet  

Děkujeme všem partnerům a podporovatelům

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies