Olympijský víceboj

17.4.2024 |  Bc. Antonín Švarc 1. stupeň2. stupeňsport

V úterý 16.4. 2024 se konalo okresní kolo Olympijského víceboje. Soutěž se skládala ze čtyř disciplín a účastnilo se jí 5 škol z našeho okresu.

Kvůli deštivému počasí byli organizátoři nuceni přesunout závod z atletického oválu do vnitřních prostor obloukové haly. Po úvodním zahájení a rozdělení se do skupin následovala hromadná rozcvička v podobě Zumby. Takovou rozcvičku si mohli vyzkoušet už minulý rok účastníci republikového finále v Brně. Poté jsme se mohli pustit do sportování.

První disciplínou byl trojskok. Zde byly zapotřebí odrazové schopnosti, ale i tělesná výška hrála velkou roli. Následoval hod medicinbalem zády přes hlavu. Medicinbal vážil 2 kg, a tak nebyla rozhodující pouze hrubá síla, ale i technika odhodu. Zde již nastaly bodové rozdíly napříč startovním polem všech ročníků.

Třetí disciplína byla fyzicky velmi náročná. Skákání přes švihadlo 2 min, přičemž každých 30 sekund se měnil styl přeskoků. Od skákání pozadu, popředu, vajíčka až po střídnonož. Připravenost našich závodníků svědčila o skvělé práci jejich tělocvikářů či trenérů. Poslední závěrečnou disciplínou byly sedy-lehy na 2 min. Vyčerpání bylo již znát snad na tváři všech, ale bylo potřeba zabojovat, vždyť každý sed-leh byl za 10 bodů. To mohlo pořádně zahýbat celkovým pořadím ať týmů, ale i jednotlivců.

V soutěži týmu skončila Dukelka nakonec na 2. místě v těsném závěsu za ZŠ FLČ. Rozdíl činil pouze 6 bodů, to byly dva přeskoky přes švihadlo či sed-leh... Tak těsné to bylo. Do krajského kola, které se koná 14.5. 2024 v Táboře, postupují ale dva nejlepší týmy, a tak se těšíme, jaké výkony předvedeme tam.

V soutěži jednotlivců se dařilo mnoha z nás. Výsledky jednotlivců:

Ročník narození 2013 - 2. místo David Částka

2012 - 1. místo Tomáš Frček, 4. místo Josefína Řeřichová, 6. místo Jan Kubička

2011 - 1. místo Ema Pelešková, 2. místo Ondřej Sajfríd a Beáta Brandová, 3. místo Lucie Němejcová, 4. místo Denisa Nárovcová, 8. místo Viktorie Šímová, 9. místo Julie Fiche

2010 - 1. místo Linda Kůrková, 5. místo Viktorka Samcová, 7. místo Linda Šuláková, 11. místo Eliška Dvořáková, 14. místo Andrea Vlčková, 19. místo Sofie Hovorková

2009 - 1. místo Ondřej Profant, 5. místo Julie Bartáčková, 10. místo Nela Vurbsová, 11. místo David Peterka, 12. místo Matyáš Bláha, 13. místo Jakub Slavíček

Do krajského kola postupují závodníci, kteří se umístili na 1. nebo 2. místě. Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na další závody.