29. července 16:54

Marta

Jídlo

Navigace

Odkazy

Bakaláři Microsoft Teams Školní program Plán akcí Harmonogram školního roku
Fénix - školní časopis
Ocenění SCIO
FanShop

Partneři

Strakonický deník

Puzzle

3, 2, 1.

Návštěvnost

TOPlist

Nedávno jsme spustili nový web ZŠ Dukelská Strakonice. Zjistili jsme, že právě používáte prohlížeč Internet Explorer 6, pro který se nám to ale bohužel nepovedlo dokonale vyladit. Je tedy docela dost možné, že vám některé moderní prvky naší stránky nebudou fungovat. Byli bychom rádi, kdybyste přešel na novější verzi tohoto prohlížeče, abyste mohl náš nový web využít naplno. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaši další návštěvu v již aktualizovaném prohlížeči.

ZŠ Dukelská Strakonice » Informace » Poznávací zájezd do Anglie

Zařazeno do kategorie Informace • aktualizováno 27. listopadu 2013

Poznávací zájezd do Anglie

Poznávací zájezd do Anglie

Fotogalerie!

Poznávací zájezd do Londýna

Ještě na jaře roku 2013 to pro nás byl sen, a v neděli 7.října jsme stáli před autobusem plni očekávání a připraveni na dalekou cestu. I když cesta byla dlouhá a náročná, v pořádku jsme dorazili do francouzského přístavu Calais. Cesta trajektem přes kanál La Manche trvala hodinu a půl. Pokračovali jsme, tentokrát již v levém silničním pruhu, na prohlídku hradu Deal a města Canterbury. Pevnost Deal byla bludiště, zato katedrála v Canterbury byla ohromující, stejně tak i náš první anglický rozchod a nákupy. Cílem dne byl příjezd do Croydonu – předměstí Londýna, kde jsme natěšeně i s obavami očekávali své rodiny, u kterých jsme byli ubytováni. Druhý den nás čekal výlet do centra Londýna – City of Westminster. Z London Eye byl za jasného počasí krásný výhled na plánovanou trasu – parlament s Big Benem, Westminster Abbey, Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Buckinghamský palác – sídlo královny Alžběty II. Ve středu jsme navštívili historický přístav Portsmouth. Užili jsme si prohlídku slavné lodi Victory, se kterou admirál Nelson zvítězil u Trafalgaru a na jejíž palubě také zemřel, i projížďku lodí po celém přístavu. Zatočila se nám hlava při pohledu na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower a podlamovala kolena při chůzi po skleněné podlaze ve výšce 100 metrů. Ve čtvrtek, bohužel poslední den poznávacího zájezdu, jsme zavítali opět do Londýna – tentokrát do City of London. Z Greenwiche jsme dojeli vlakem DLR skoro až ke katedrále sv. Pavla. Byla pro nás nezapomenutelným zážitkem. Poté nás čekala prohlídka námořního muzea na lodi Jejího Veličenstva Belfast a procházka kolem dalších krásných pamětihodností Londýna – Tower Bridge a hradu Tower. Naší úplně poslední zastávkou, kam jsme se přepravili lodí po Temži, byla královská observatoř a nultý poledník na Greenwichi. Postáli jsme jednou nohou na východní a jednou na západní polokouli a pak už jsme nasedli do našeho autobusu a Eurotunelem se dostali zpět na evropský kontinent. S předstihem jsme dorazili do Strakonic, kde už na nás netrpělivě čekali rodiče. Za ten týden jsme nachodili spoustu kilometrů, vyšlapali stovky schodů, cestovali různými dopravními prostředky a díky paní průvodkyni se dozvěděli spoustu zajímavostí. Chtěli bychom poděkovat všem paním učitelkám, obzvláště p.uč. Bedlivé za organizaci zájezdu. DĚKUJEME! Za účastníky zájezdu Michaela Helmová a Viktorie Račková z 9.M.

Levá část patičky ZŠ Dukelská, ul. Dukelská 166, Strakonice II 386 01 • 383 313 230 • posta@dukelska.strakonice.czRSSProhlášení o přístupnosti • Vytvořil Jan Veselý
Jídlo

Jídelníček

Na nejbližší dobu není naplánováno žádné jídlo!

Na nejbližší dobu není
naplánováno žádné jídlo!

Doln část
Návštěvní kniha

Návštěvní knihy

Vstup do oficiální návštěvní knihy »

Dodržujte prosím pravidla slušného chování!

Vstup do neoficiální návštěvní knihy »

Tuto knihu využijte, pokud se Váš příspěvek netýká školy (chcete si vyměnit zkušenosti s nějakou gamesou, chcete jen tak něco napsat, jestli to funguje... atd.).

E-mail

Pošta

Přihlásit se na školní e-mail

Schránka důvěry

Kvíz

Kvíz

Kvíz je momentálně uzavřen!

E-mail Kvíz Baltík Suplování Návštěvní kniha Stránky tříd